Barevná typologie I, II

Každá barva má své vibrace. Síla barev v nás může probouzet novou energii, nebo naopak působit tišivě, hojivě a relaxačně. Vhodně vyladěná "hudba barev" pomáhá naší celkové harmonizaci, neboť odbourává psychické zátěže a odstraňuje psychosomatické symptomy.
Mezi způsoby, jak účinně využívat jednotlivých barev patří i barevná typologie, která pomáhá ženám v orientaci, jak nejlépe používat barvy.
Barvy mají i kosmetický význam. Podle takzvané paletky osobních barev lze vybrat ty nejlepší možnosti k harmonizaci osobnosti s ohledem na typ barvy pleti, očí a vlasů.
Barevná typologie umožňuje každému najít přesně ten svůj typ, který se projevuje ve vnějším vzhledu a v celkové duševní vyrovnanosti. Člověk si je pak více vědom sám sebe a cítí se dobře, což se odráží v jeho soukromém živote i v zaměstnání.
Podle barev oblečení lze poznat náladu člověka, zejména když se k některé barvě uchyluje dlouhodobě, protože tím si vlastně něco potřebné doplňuje. Pokožka tvoří největší část našeho těla a velmi citlivě reaguje na barvy, které nosíme. Proto je důležité umět barvy správně pochopit (intuitivně cítit barvy) a podle toho je nosit.
Barevná typologie je metoda, která umožňuje určit barevný typ klienta. Pomocí šátkového testu určíme základní rozdělení na typ studený a teplý. Dále na rozdělení jaro, léto, podzim a zima. Pokračuje v hloubkovém rozdělení BT 2 na podrobný rozbor jednoho období, kdy určíme opravdový osobní barevný typ dané pleti, přikládáním šátku pouze tohoto období. Tímto způsobem najdeme barvy, které jsou totožné s pokožkou klienta.

Příklad:
BT 1 nám určí typ osobnosti na studené léto. BT 2 nám určí, že naše pokožka potřebuje k sobě letní barvy zářivé nebo klasické nebo syté.

Většinou se klientky obávají této chvíle, protože si myslí, že jejich šatník mohou touto analýzou zamknout a začít hledat bohatého sponzora pro nákup nového šatníku. To samozřejmě nemusí, protože doplňky jako jsou šátky, šperky vypomohou v mezidobí nového, cíleně kupovaného šatníku.

Jarní typ
Tento typ má jemnou světlou pleť s podtónem šampaňského, vlasy mají odstín blond s nádechem karamelu, béžovo rezavé, střední hnědá se zlatými záblesky, tmavší i světlejší. Rty jsou světle lososové barvy a po slunci často vylezou pihy. Oči jsou světlé v teplých barvách - hnědá, modrá, zelená. Řasy a obočí jsou o několik tónů světlejší, nikdy ne tmavší než vlasy. Tento typ se obecně opaluje dobře, nevyhne se zčervenání.

Letní typ
Pro pleť letního typu je charakteristický chladný spodní namodralý podtón pleti, který dělá pleť křehkou. Pleť může být bledá, porcelánová, dobře prokrvená s drobnými žilkami s chladným narůžovělým nádechem, světlá s chladným olivovým nádechem.
Jednoznačně ukazující znaky pro letní typ: pihy a mateřská znaménka jsou našedlá nebo popelavě hnědá, obočí je stejné jako vlasy a řasy - popelavé. Rty chladně narůžovělé, oči šedomodré, světle modré, modrozelené, oříškově hnědé. Bělmo zastřené bez kontrastu k čočce. Vlasy v dětství světlé, popelavé, tmavnou, světle hnědé až hnědé. S touto barvou vlasu se nejvíce experimentuje.

Podzimní typ
1. Albínci - smetanově bílá světlá pleť, pihy světle rezavé, světle rezavé vlasy až úplně bílé, broskvově cihlové rty, světle modré oči, lehce nazlátlé až bezbarvé řasy a obočí.
2. Pleť v sytě zlatobéžovém, broskvovém zabarvení s načervenalými pihami, a bez přirozeně červených tváří, vlasy jsou červené - od mrkvové, přes měděnou po kaštanově hnědou. Jsou také vlasy plavé nebo tmavě plavé vždy se zlatými či načervenalými odlesky. Vlasy jsou husté,  řasy a obočí jsou světlé, vypadají jakoby bez kontur. Barva očí je světlemodrá, ocelová, petrolejová, jantarová, jasně zelená, sytě olivová, zlatohnědá, sytě hnědá. Rty jsou sytě červené. Špatně se opalují, pokožka vždy zrudne.

Zimní typ
Pleť má vždy chladný namodralý podtón a rovnoměrné zabarvení.
1. Sněhurka - velice světlá, porcelánová pleť, která se sice opálí, ale má jemně olivově hnědý tón
2. Jižanka - pleť olivově zabarvená, která se velice rychle opálí a získá tak olivově hnědé zabarvení

Zimní typ má výrazné tmavé řasy a obočí, ostré kontury a červeň rtu je namodralá. Vlasy tmavé modročerné, černé, černohnědé, tmavohnědé. V dětství může být zima světlovlasá, dospíváním ztmavne. Oči mají výraznou barvu panenky a jasné oční bělmo. Oči mají barvu ledově modrou, tmavě modrou, šedou, jasnou zeleň, tmavohnědou až černohnědou.

CENA : 1.500,-Kč za 2,5 hodiny času klienta

Image a styl Líčení Poradenství k účesu Manikúra


 

Facebook

ADRESA

hotel_atrium.jpg
Gen. Svobody 374/9a
460 14 Liberec 13

mobil
Růžičková A. 602 108 273
Růžičková M. 777 012 575
Klímová Š. 777 583 897
Zemanová M. 728 660 949
   
   

Prodej kosmetiky

Xtreme Lashes™
NOVINKA SOUČASNOSTI
je prodlužování
a zahušťování řas


Více informací na webu
Xtreme Lashes™