Mikrojehličkování je velmi přirozené ošetření, které aktivuje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu s dlouhodobým účinkem a spouští kaskádu omlazujících procesů v kůži. Je to metoda vhodná pro všechny typy pleti, a kterýkoliv věk. Mikrojehličkování (Mikroneedling) řeší:

 • stárnutí kůže - zpomaluje nástup procesu stárnutí
 • omlazení pokožky - v dekoltu, na obličeji, krku, hřbetech rukou
 • pružnost pokožky zlepšuje elasticitu tvorbou vlastního kolagenu a vyhlazuje jemné linie a vrásky, zmenšuje póry
 • hluboké vrásky - snižuje jejich hloubku
 • jizvy - zlepší vzhled po akné i plastických operacích
 • pigmentace - zmírňuje účinně pigmentace
 • poškození pokožky sluncem - účinně ji regeneruje
 • padání vlasů - podporuje růst vlasů a výživu vlasových folikul (odkaz na web)

Lékařské mikrojehličkování (mikroneedling) provádí zdravotník a jehlou zasahuje hlubší vrstvu kůže.
Kosmetické mikrojehličkování provádí kosmetička s jehlou, která je 0,25 - 0,3mm dlouhá.
Stejná hloubka je určena i pro domácí ošetření.

Výhody mikrojehličkování?

Bezbolestné ošetření - je možné ošetřit:

 • Opálená pokožka
 • Hyper-pigmentace
 • Ztráta pigmentu
 • Tenká pokožka
 • Citlivá oblast: dolní víčka, krk, dekolt, hřbety rukou

Další výhodou je:

 • Zvýšení vstřebávání všech na pokožku aplikovaných přípravků až o 85%.
 • Krátká doba hojení obvykle 24-72 hodin

Jak se mikrojehličkování provádí?

Po lokální aplikaci znecitlivujícího krému se pomocí jemných mikrojehliček provádí ošetření podle typu pokožky a problému. Řeší se (vrásky, jizvy po akné, pigmentace, vlasy atd…). Tato efektivní technologie vytváří menší dočasné kožní poškození - kanálky tím, že ve strategických oblastech kůže nadělá tisíce mělkých vpichů. Toto ošetření poskytuje srovnatelné výsledky s lékařským hlubokým chemickým peelingem, laserovým ošetřením nebo obroušením pokožky, tzv. dermabrazí. Při ošetření pomocí mikrojehličkování však nedochází k závažnému poškození epidermis. A na rozdíl od zmiňovaných, je možné ho použít na všechny typy pokožky, včetně čerstvě opálené. Větší část zdravé pleti a cév jsou ponechány beze změny. Tělu vlastní podpora hojení a tvroba vlastního kolagenu vede k lepším a trvalejším výsledkům. Vzhledem k tomu že mikrojehličkování nemá vliv na celou vrstvu epidermis, může být toto ošetření provedeno tak často, jak je třeba. Dochází tak k několika velmi prospěšným krokům:

 • Tělo stimuluje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu, díky proliferaci fibroblastů. Konečným výsledkem je, že vaše pleť se sama vyplňuje zevnitř a tím získává mladistvější vzhled.
 • Je možná aplikace kmenových buněk, vitamínů, kyseliny hyaluronové a dalších látek přímo na pokožku, které se drobnými kanálky dostanou do hluboké vrstvy kůže bez nutnosti vpichu injekční jehlou - mezoterapie.
 • Je velmi krátké období zotavení po ošetření. Zpravidla začervenání jako po spálení na sluníčku. Druhý den je možné použít make-up pokud je třeba
Jak se mikrojehličkování hojí
 
U většiny klientů se pleť úplně zotaví za 24-72 hodin. Ošetření je spojeno s určitou mírou nepohodlí zvláště při "lékařském" mikrojehličkování (hlubší zásah do pokožky). Po ošetření bude vaše pokožka začervenalá (podobná spálení po sluníčku). Může se v závislosti na vaší pleti a použitém postupu ošetření objevit místně i modřinka. Mírně oteklá. V závislosti na okolnostech se mohou místy objevit modřinky nebo drobné stroupky na několik dní, což je běžné i u jiných postupů, která pronikají povrchem kůže. Ošetřující použije po mikrojehličkování speciální sterilní Bio masku, která pokožku vysoce hydratuje a je nutným zakončením mikrojehličkování. Pleť musí být po ošetření ošetřena přípravkem s vysokým UV faktorem. Doporučujeme krém od Genosys, který byl vyvinut speciálně na narušenou pokožku. Použití ochranného krému je nutné po dobu 10 - 20 dní, podle ročního období. Po tuto dobu je nevhodné se opalovat na slunci. Vnitřní hojení bude pokračovat v průběhu příštích čtyř měsíců až půl roku, kdy pokračuje v dermis (kůži) tvorba nového kolagenu a pokožka je stále hladší a pružnější. Použitím speciálních přípravků po mikrojehličkování se výsledek zvyšuje a prodlužuje jeho účinnost
 
Kolik je třeba ošetření mikrojehličkování a jak dlouhodobý je účinek?
 
V závislosti na vašem věku, počtu a hloubce vrásek anebo jizev a také tloušťce vaší kůže, je zapotřebí několika sezení v odstupu 3-4 měsíců.
 • 2 ošetření v rozmezí 3-4 měsíců, je nutné pro odstranění vrásek povrchové a střední hloubky. (Lékařské)
 • 3-5 ošetření pro hluboké vrásky a hluboké jizvičky v rozmezí 3-5 měsíců. (Lékařské)
 • 1 ošetření 1x ročně - "udržovací" vzhledem k přirozenému procesu stárnutí1 ošetření měsíčně u klasického kosmetického ošetření, kde se zvyšuje jeho efektivita a výsledek je mnohem intezivnější. (Nejedná se o lékařské ale kosmetické mikrojehličkování)

Samořejmě je nutná idividuální konzultace. Mikrojehličkování lze opakovat tak často, jak je třeba, ale je nutné ponechat dostatečný čas mezi jednotlivými ošetřeními, aby se dosáhlo trvalých výsledků. Pokožka není ničena, ale naopak, zesiluje a je pružnější. Pro urychlení individuálních výsledků, je nutné dodržet správné domácí ošetřování. 

Facebook

ADRESA

hotel_atrium.jpg
Gen. Svobody 374/9a
460 14 Liberec 13

mobil
Růžičková A. 602 108 273
Růžičková M. 777 012 575
Klímová Š. 777 583 897
Zemanová M. 728 660 949
   
   

Prodej kosmetiky

Xtreme Lashes™
NOVINKA SOUČASNOSTI
je prodlužování
a zahušťování řas


Více informací na webu
Xtreme Lashes™