Ruční lymfodrenáže nebo chcete-li lymfatické masáže.

Trápí Vás otoky nohou, chronická únava, bolesti hlavy, celulitida?

Ve vašem těle zřejmě putuje lymfa pomaleji, než je třeba. Pomoc může přijít v podobě takzvané lymfatické masáže, která lymfu uvede opět do pohybu. Lymfatická masáž podporuje detoxikaci organismu, zvyšuje imunitu a pomáhá proti otokům nebo chronické únavě.

LYMFA je čirá tělesná tekutina, která obsahuje lymfocyty (jeden z typů bílých krvinek), proteiny(bílkoviny) a tuky. Odvádí odpadní látky ze tkání do lymfatického systému tvořeného lymfatickými cévami, orgány a uzlinami. Lymfatický systém je de facto čistička odpadních látek těla, jejímž úkolem je absorpce přebytečné tekutiny, její vyčištění a navrácení do krevního řečiště.

OTOKY, ÚNAVA A CELULITIDA JAKO ČERVENÁ KONTROLKA!

Člověk zpravidla nedbá na prevenci a tak pozná, že je něco v nepořádku, až v momentě, kdy už tělo silně volá o pomoc. V případě zaneseného lymfatického systému jde způčátku o velkou únavu nohou, později celého těla, otékání kotníků, následně se přidají otoky břicha, které jsou často bohužel mylně přičítány na vrub otylosti, otoky očních víček a mízních uzlin. Pokud se lymfa začně v organismu hromadit, dochází k postupnému zanášení organismu zplodinami. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí kůže. Pokud lymfatický systém nefunguje, snižuje se obranyschopnost organismu a člověk trpí nejen zmíněnými otoky, ale i pocity naprosté vyčerpanosti, silné únavy, má špatnou pleť...ale až sem by to v žádném prípadě nemělo dojít, protože návrat bývá zdlouhavý.

BEZ POHYBU LYMFA NEPROUDÍ. Lymfatický systém nemá na rozdíl od krevního systému svou pumpu-srdce, takže jeho plynulý chod závisí především na tom, jestli se hýbeme, či ne. Bez pohybu není lymfa aktivována a stagnuje, řečiště se zanáší a dochází ke zdravotním problémům. Lymfodrenáž by měl tedy absolvovat každý člověk, který se sice zatím cítí zdráv, ale s pohybem a zdravým životním stylem to příliš nepřehání.

Důvody pro lymfatické masáže:

  • U zdravých lidí (kosmetické) : řeší zejména problém s celulitidou, působí proti únavě, posiluje imunitu, zlepšuje stav pokožky a celkově působí regeneračně.
  • U sportovců (rekondiční): před zápasem zlepšení výkonu, po zápase odstranění únavy.
  • U nemocných (zdravotní): otoky, doléčení následků onkologických chorob, při chonické žilní nedostatečnosti, po úrazech, u diabetiků,
    v případě migrén, akné, celulitidy, osteoporózy, ortopedických operacích kloubů, sundání sádry, apod.

Ruční lymfodrenáž nenahradí žádný přístroj, je to vlastně hlazení specifickými hmaty. Nejlepší je začít deseti lymfodrenážemi 2-3x týdně a poté pokračovat 1x týdně pravidelně. Odměnou Vám budou nohy o polovinu hubenější a vyhlazená pokožka.

NIKDY se nesmí dělat lymfodrenáž celého těla - je to nebezpečné pro srdce, které tak velký zásah do systému nemusí utáhnout.

Spolupráce s fyzioterapeutkou

Facebook

ADRESA

hotel_atrium.jpg
Gen. Svobody 374/9a
460 14 Liberec 13

mobil
Růžičková A. 602 108 273
Růžičková M. 777 012 575
Klímová Š. 777 583 897
Zemanová M. 728 660 949
Králová M. 734 321 454
Veselá Z.    603 575 610

Prodej kosmetiky

Bělení zubů systémem NewWhiteSmile
pomocí plazmové lampy

Xtreme Lashes™
NOVINKA SOUČASNOSTI
je prodlužování
a zahušťování řas


Více informací na webu
Xtreme Lashes™